66943506 - 66943326 - 66570394 021

 شنبه تا چهارشنبه - 8:00 تا 17:00

دستگاه حکاکی پرتابل

در این مقاله به معرفی دستگاه حکاکی روی فلز پارسیان صنعت حک گستر خواهیم پرداخت. امید است این مقاله برای خواننده مفید واقع شود.

سر فصلهای این مقاله :

1-دستگاه حکاکی پرتابل

2-موارد کاربرد استفاده از دستگاه

3-ماشین حکاکی برقی دستی

4-دستگاه حکاکی پرتابل سری HPS130

5-تنوع دستگاه حکاکی ضربه ای سوزنی

6-دستگاه حکاکی پرتابل لیزری

 

دستگاه حکاکی پرتابل یا قابل حمل همان دستگاه های ثابت برای کنده کاری روی سطوح فلزی و مقاوم می باشند که روی زمین ثابت نشده و در محیط های مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. در بسیاری از مواقع ممکن است قطعاتی که نیاز به کنده کاری دارند، وزن سنگینی داشته یا حجم و اندازه آنها به گونه ای باشد که نتوان آنها را برای حکاکی روی صفحه دستگاه قرار داد. در این شرایط بهترین راهکار حرکت دادن دستگاه حکاکی روی قطعه مورد نظر می باشد. به همین دلیل در این شرایط از دستگاه حکاکی پرتابل استفاده میشود که دارای تنوع و کارایی بالایی بوده و سرعت آنها نیز تفاوتی با دستگاه های ثابت ندارد.

 

پارسیان صنعت حک گستر بزرگترین سازنده دستگاه حکاکی 

دستگاه حکاکی پرتابل  

"<yoastmark

این دستگاه دارای قلم از جنس تنگستن کارباید استفاده می کند که سالها با توجه سختی قطعاتی که میبایست حک شوند ، دوام می آورند.

طراحی ساده ، قابل حمل و فناوری نوین دستگاه حکاکی پرتابل ، آن را به دستگاهی قابل اعتماد، کارآمد و سریع تبدیل کرده است.

دستگاه حکاکی پرتابل مگنتیک این قابلیت را داراست که بدون نیاز به کامپیوتر و کمپرسور باد، تمامی نیازهای مرتبط با حکاکی را برای شما برطرف سازد.

مارک زنی و حکاکی شفاف و عمیق که باعث ایجاد علائم دائمی می شود و طول عمر حکاکی محصول را بالا میبرد.

با استفاده از پایه الکترومغناطیس قوی که میتوان برای دستگاه تعبیه کرد برای حکاکی و مارک زنی قطعات بزرگ و غیر قابل حمل دیگر مشکلی برای ثابت نگه داشتن دستگاه بر روی قطعات نخواهید داشت.

برای حکاکی روی سطوح ناهموار مانند لوله های بزرگ فلزی ، تیرآهن ها ،شاسی وبدنه خودروها، قابلیت تنظیم بالایی دارد.

قابلیت حکاکی شامل حروف و اعداد انگلیسی و فارسی، گرافیک ، آرم ، لوگو ، سریال ، متن دایره ای و نمادهای خاص را دارا میباشد.

از دستگاه حکاکی دستی می توان برای علامت گذاری به شناسایی قسمت ، شماره گذاری قسمت ، کدهای lot / shift / batch ، حکاکی پلاک ، نشانگر تاریخ و ساعت استفاده کرد.

عملکرد دستگاه حکاکی پرتابل

از نظر عملکرد و روش کنده کاری هیچ گونه تفاوتی در دستگاه های پرتابل و ثابت وجود ندارد و اصلی ترین تفاوت این دو گروه از دستگاه ها، منبع انرژی مورد نیاز برای آنها می باشد. به طوریکه در دستگاه های حکاکی دستی از کمپرسور هوا یا موتور برق و در برخی از نمونه ها از انرژی مغناطیسی استفاده میشود. از دیگر تفاوت های این دو گروه این است که در نوع قابل حمل نمونه دستگاه های cnc مشاهده نمیشود و از رایج ترین دستگاه های حکاکی دستی می توان به نوع لیزری و ضربه ای اشاره نمود.

مزایا و معایب دستگاه حکاکی پرتابل

با توجه به کاربرد گسترده دستگاه های دستی حکاکی می توان به پی به عملمرد و کارایی موثر این تجهیزات برد. از جمله مزایای این دستگاه ها می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

 • قابلیت حمل آسان و عدم محدودیت در محیط های قابل استفاده
 • کنده کاری آسان بر روی سطوح بسیار بزرگ و سنگین
 • قیمت ارزان تر نسبت به دستگاه های حکاکی ثابت

البته لازم به ذکر است که این گروه از دستگاه ها با انرژی باد و کمرپسور هوا و همچنین موتور برق کار می کنند و به عنوان یک محدودیت برای آنها می توان به عدم دسترسی به منبع انرژی دائمی اشاره نمود. علاوه براین، دستگاه های حکاکی ثابت قدرت بالاتر و سرعت بیشتری در کنده کاری داشته و برای حکاکی در تیراژهای بالا بهتر است از دستگاه های CNC استفاده نمود که در نوع پرتابل تولید نمیشوند.

موارد کاربرد دستگاه عبارتند از:

 1. حکاکی و مارک زنی ماشین آلات
 2. حکاکی اتاق و شاسی خودرو – شماره و کدهای VIN ، شماره سریال و غیره.
 3. تجهیزات پزشکی
 4. کدهای فنی  روی فولاد ، مس ، آلومینیوم و غیره
 5. صنعت نفت و صنعت گاز مانند حکاکی روی لوله
 6. و بیشتر ….

کارشناسان و کارکنان خدمات تخصصی این واحد، شما را از مرحله انتخاب محصول تا تنظیم و نصب دستگاه حکاکی پرتابل ، پشتیبانی خواهند کرد.

با استفاده ار دستگاه حکاکی قابل حمل در تأسیسات شما ، هزینه های پیمانکاری را صرفه جویی می کنید و منجر به صرفه جویی دراز مدت در هزینه ها می شود.

دستگاه حکاکی پرتابل-دستگاه حکاکی دستی

دستگاه حکاکی پرتابل ،ماشین حکاکی دستی بر روی قطعات فلزی بزرگ میباشد.

ماشین حکاکی دستی برقی

این دستگاه های حکاکی پرتابل نقطه پین ​​ماشین های حکاکی فلزی دستی هستند که از برق استفاده می کنند. در نتیجه برای کار با آنها نیازی به کمپرسور هوا یا کامپیوتر ندارید.

آنها با یک صفحه نمایش و نرم افزار پر سرعت در دسترس هستند. این نشانگرها از جدیدترین فناوری استفاده می کنند و می توانند بر روی سطوح ناهموار و همچنین آنهایی که مسطح هستند علامت گذاری کنند.

بیشتر بدانید از : دستگاه حکاکی لیزری 

دستگاه حکاکی پرتابل سری HPS 130 

این دستگاهها از قدیمی ترین مدل دستگاههای پرتابل ضربه ای پنوماتیکی میباشد که بیشترین فروش را در صنعت ایران داشته است.

توضیحاتی در خصوص دستگاه حکاکی پرتابل ضربه ای سوزنی

تنوع دستگاه حکاکی ضربه ای سوزنی :

دستگاه حکاکی ضربه ای سوزنی به دو دسته کلی تقسیم میشوند:

 • دستگاههای حکاکی ثابت رومیزی
 • دستگاههای حکاکی پرتابل و قابل حمل ضربه ای سوزنی

موارد استفاده :

استفاده از دستگاه حکاکی پرتابل زمانی صورت میگیرد که قطعه مورد نظر دارای حجم یا وزن بالایی بوده و قرار دادن آنها زیر دستگاه های ثابت مقدور نمیباشد.در این موارد دستگاه حک پرتابل روی قطعه مورد نظر ثابت گردیده و عملیات حکاکی به آسانی انجام میپذیرد.

مهمترین موضوعی که بایستی مورد توجه قرار بگیرد این است که هیچگاه قطعه و یا دستگاه نباید در زمان حکاکی تکان بخورند.

در زمان استفاده از این سیستم، به دلیل اینکه قطعات سنگین هستند و اصولا تکان نمیخورند ، پس لازم است که دستگاه بر روی قطعات فیکس شود.

نحوه فیکس نمودن دستگاه :

برای فیکس نمودن دستگاه راههای زیادی وجود دارد.یکی از راهها استفاده از پایه های مگنتیکی و آهنربایی در دستگاه است که با استفاده قدرت آهن ربایی به سطوح آهنی و گیرا جذب میشوند و به سختی جدا میشوند.

دستگاه حکاکی پرتابل لیزری

این دستگاه قابل حمل همچنین دارای مارکر لیزر دستی است که برای حکاکی بر روی محصولات بزرگ فلزی طراحی شده است ، مجهز به سر اسکن با سرعت بالا که به شما امکان علامت گذاری سریع و پرتوهای لیزری دقیق را می دهد.

محتوا مارک شده توسط حکاکی لیزری قابل حمل
همه شخصیت ها و نامه های انگلیسی
همه شماره ها
زمان و تاریخ
بارکدها ، کدهای 2D و کدهای QR
گرافیک و آرم
نمادها و لامپهای ویژه
مواد مارک شده توسط دستگاه حکاکی لیزری قابل حمل

 

طیف گسترده ای از فلزات مانند استیل ضدزنگ ، برنج ، مس و غیره

انواع فلزات نادر
فلز روکش دار
رزین اپوکسی
مواد آبکاری
لاستیک
سرامیک
پلاستیک مانند ABS ، PVC ، PP ، PE و غیره
نشانگر لیزر دستی پاسخگویی به نیازهای مارک های طیف گسترده ای از صنایع
الکترونیک
تجهیزات برقی
پردازش فلز
سازها
اتومبیل
کالاهای بهداشتی

 

مقایسه دستگاه حکاکی پرتابل ضربه ای، لیزری

از رایج ترین و کاربردی ترین انواع دستگاه های حکاکی دستی می توان به نوع لیزری و ضربه ای اشاره نمود. نوع لیزری این دستگاه ها از لیزر فایبر و CO2 برای حکاکی روی سطوح مختلف فلز، سنگ، چوب و پلاستیک استفاده می کند و به کمپرسور هوا نیاز ندارند. بر روی این دستگاه ها صفحه نمایش موجود بوده و کار کردن با نرم افزار آن مشکل نبوده و براحتی می توان برای کنده کاری، مارک زنی ماشن آلات و قطعات، کنده کاری روی تجهیزات پزشکی و غیره از آنها استفاده نمود. از دستگاه حکاکی پرتابل لیزری برای کنده کاری روی زرین اپوکسی، انواع فلزات، سرامیک و پلاستیک و غیره استفاده میشود.

در مقابل، دستگاه های حکاکی ضربه ای دستی دارای قلم از جنس تنگستن بوده و نوع مگنتیک آنها بدون نیاز به انرژی برق و کمپرسور هوا و به کمک انرژی مغناطیسی انرژی مورد نیاز خود را تامین می کند. علاوه براین، این دستگاه ها را باید در زمان کنده کاری به طور کامل روی قطعه مورد نظر ثابت کرد تا حرکت دستگاه منجر به کاهش ظرافت کار نشود که برای این کار از پایه های مگنتیک استفاده میشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشخصات فنی انواع دستگاه حکاکی پرتابل لیزری و ضربه ای کافیست با کارشناسان گروه حک گستر تماس بگیرید.

 

بیشتر بدانید از : خدمات حکاکی حک گستر 

 

در آخر باید اضافه کنیم که تمامی دستگاه های حکاکی براساس کارایی و نیاز کارفرما قابل تقسیم است .تیم پارسیان صنعت حک گستر با بررسی و مشاوره بهترین و با کیفیت ترین دستگاه ها را به شما ارائه خواهند داد.

جهت دیدن فیلم نمونه کار بر روی عبارت ( مشاهده فیلم ) کلیک نمایید.

جهت دریافت کاتالوگ دستگاه بر روی عبارت ( دریافت کاتالوگ ) کلیک نمایید.

تازه ترین مطالب
دسته‌ها
درباره حک گستر

شرکت پارسیان صنت حک گستر

سازنده دستگاهای مانند: دستگاه حکاکی، حک فلز، دستگاه تگ کابل، حک سوزنی، دستگاه مارک زنی فلزات، دستگاه لیزر فایبر و ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی سبد خرید