دستگاه حکاکی ضربه ای روش مگنتیک

دستگاه حکاکی ضربه ای به روش مگنتیک– دستگاه های حک ضربه ای برای تولید نیرو برای ضربه به دو روش پنوماتیک و مگنتیک کار میکند. که در روش حکاکی پنوماتیک سوزن دستگاه  توسط نیروی باد حرکت میکند و به سطح کار ضربه وارد میکند. مزایای دستگاه های حکاکی ضربه ای پنوماتیکی می توان به اصطکاک پایین و دقت و سرعت بالای این نوع دستگاه اشاره کرد.

در روش مگنت نیرو بوسیله بوبین هاي دستگاه بوجود میاید و سبب میشود که  نوک دستگاه با ضربات منظم بر روی جسم حکاکی نماید.در سیستم دستگاه حکاکی ضربه ای مگنتیک سوزن دستگاه توسط القای جریان در یک سلف الکتریکی باعث به حرکت در آمدن آن که بزرگترین مزیت در این سیستم کم صدا بودن این دستگاه است که این دستگاه ها را برای کاردر فضاهای بسته مناسب میکند. در روش مگنتیک عمق کمتری نسبت به پنوماتیکی دریافت می کنید.

ویژگی های این روش حکاکی مگنتیک

دستگاه حکاکی ضربه ای به روش مگنتیک– قابلیت بسیار بالا، کیفیت حک مناسب، سرعت خوب و بالا در کنار هزینه های پایین است. که قابلیت انجام حک با عمق ۱.۵ تا ۵. میلی متر را دارا میباشد.

انواع قطعاتی را که می توان به روش حک ضربه ای مگنتیک حکاکی کرد و کاربر میتواند با کیفیت بالا و مطلوب و تیراژ بالای حک بر روی انواع قطعات بکار رفته در:

 • قطعات خودرو
 • حک برروی شفت خودرو
 • حک برروی انواع دیسک و فلنج
 • حک برروی قطعات ماشین آلات صنعتی
 • حک برروی انواع پلاک فلزی و غیر فلزی
 • حک روی شماره شاسی خودروها
 • حکاکی شماره اتاق خودروها
 • حکاکی شماره موتور انواع اتوموبیل و موتورهای صنعتی
 • حک بر روی انواع قطعات مدور
 • حکاکی بر روی اتواع لوله در جنسهای مختلف
 • حکاکی بر روی انواع کپسولها
 • و ….

را انجام داد، پرکاربردترین اطلاعاتی که میشود، برای حک به روش مگنتیک انجام داد بر روی : انواع پلاک و قطعات ،شماره سریال ، تاریخ تولید ، سری ساخت ، آرم و لوگوی سازنده از این قبیل است. انواع فونتهای و طرح ها به آسانی با این دستگاه‌های حکاکی ایجاد میگردند. انواع فونتها و طرح ها که به آسانی با این نوع از دستگاه های حکاکی مگنتیک قابل اجرا می باشند.


کارهای قابل اجرا بوسیله دستگاه حک ضربه ای مگنتیک:

کارهای مختلفی که توسط دستگاه حکاکی ضربه ای به روش مگنتیک در صنایع مختلف تولیدی قابل اجرا میباشد، به شرح زیر است:

 1. حکاکی بر روی قطعه فلزی رنگ شده
 2. حک بر روی قطعات تولیدشده
 3. حک بر روی قطعات ریخته شده
 4. حکاکی روی پلاک
 5. قابلیت حک نقوش و طرح های گرافیکی
 6. قابلیت حک متن و تاریخ با انواع فونت
 7. حک بر روی لوله های آهنی
 8. حک شماره سریال،حک مارک
 9. حکاکی روی استینلس استیل
 10. حک روی قطعات آهنی کوچک
 11. حکاکی روی ابزار

لیست دستگاه های حکاکی ضربه ای به روش مگنتیک

این نوع از دستگاه حکاکی ضربه ای به روش مگنتیک توسط متخصصین گروه صنعتی پارسیان صنعت حک گستر در دو مدل تولید و روانه بازار میشود. شما عزیزان در صورت نیاز به هر کدام از این دو نوع میتوانید بعد از دریافت مشاوره از متخصصین ما دستگاه مناسب با نوع کار و صنایع تولیدی خود را بر اساس نیاز خود شفارش دهید.

انواع دستگاههای حکاکی ضربه ای گروه فنی حک گستر به شرح زیر میباشد:

تفاوت بین دستگاه های حکاکی ضربه ای مگنتیک و پنوماتیک

دستگاه حکاکی ضربه ای به روش مگنتیک و پنوماتیکی از نظر فنی تا حدزیادی شبیه به یکدیگر هستند. تفاوت اصلی بین این دو دستگاه حکاکی ضربه ای در قدرت ضربه زدن آنها  است. که این قدرت در دستگاه پنوماتیک توسط باد تامین می شود، و توسط شیر الکتریکی کنترل می شود، اما در دستگاه مگنتیک این نیرو توسط سیم پیچ ها تامین می‌شود. در نوع پنوماتیک قلم مدارهای بادی بوسیله مدارهای الکترونیکی کنترل می شود. اما تعداد نقاط قلم مگنتیک قابل کنترل و تنظیم است، وهمچنین در دستگاه مگنتیک عمق کمتر و آلودگی صوتی بسیار کمتری نسبت به سیستم پنوماتیک دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *