تکنولوژی برتر دستگاه لیزر حکاکی بر روی فلز

دستگاه  لیزر حکاکی از جمله لیزرهای پر سرعت می‌باشد، که با دقت فوق العاده بالا جهت حکاکی انواع طرح‌های مختلف در دو مدل دو بعدی و سه بعدی ارایه می‌گردد. این دستگاه لیزر حکاکی با قابلیت حک بر روی انواع اجسام فلزی و غیر فلزی می‌تواند، انواع لوگو ، سریال نامبر، بارکد و … را دارا می‌باشد. این دستگاه در صنایع طلا و جواهر ، قطعات خودرو ، کامپیوتر ، شیرآلات صنعتی ، هدایای تبلیعاتی ، یراق آلات ، تجهیزات پزشکی و … کاربرد فراوانی دارد.

که زیر مجموعه‌ای از مارک لیزر است، لیزر برای حکاکی یک شی است. از طرف دیگر علامت گذاری لیزر ، دسته وسیع‌تری از روش‌های حکاکی بر روی یک جسم میباشد. که شامل تغییر رنگ در اثر تغییر شیمیایی / مولکولی، سرپیچی، کف کردن، ذوب شدن، فرسایش و غیره نیز می‌شود. این تکنیک شامل استفاده از جوهرها نیست، و همچنین شامل بیت‌های ابزاری نیست. که با سطح حکاکی تماس می‌گیرند، و سائیده می‌شوند. این مزیت را نسبت به فن آوری‌های حکاکی یا نشانگر جایگزین که در آن جوهرها یا سرهای بیت به طور منظم تعویض شود، می‌دهد. تأثیر مارک لیزر برای مواد “لیزر” ویژه طراحی شده و همچنین برای برخی از رنگ‌ها برجسته‌تر است. این‌ها شامل پلیمرهای حساس به لیزر و آلیاژهای فلزی جدید است.

حکاکی لیزری با بهترین دستگاه لیزر حکاکی

اصطلاح علامت‌گذاری لیزر همچنین به عنوان اصطلاح عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد. که طیف گسترده‌ای از تکنیک‌های سطحی شامل چاپ، مارک داغ و پیوند لیزر را پوشش می‌دهد. دستگاه‌های لیزر حکاکی و مارک‌گذاری لیزر یکسان هستند، به طوری که گاهی اوقات این دو اصطلاح توسط کسانی که فاقد دانش و تجربه در هستند اشتباه می‌شوند.

حکاکی لیزری، زیر مجموعه‌ای  از مارک لیزر است، که با استفاده از لیزر برای حکاکی بر روی اشیا مختلف با جنس‌های مختلف کاربرد دارد. “مارک لیزری” برای مارک‌گذاری یا علامت‌گذاری قطعات و مواد با پرتو لیزر به کار گرفته می‌شود.  دستگاه حک لیزر توانایی حکاکی بر روی انواع مواد و متریال فلزی و غیرفلزی در صنایع را دارا می‌باشد.

دستگاه مورد نظر خود را با توجه به نوع متریال انتخاب نمایید. دستگاه لیزر فایبر توانایی حکاکی انواع متریال فلزی و غیر فلزات را دارد. دستگاه لیزر CO2  قابلیت حک بر روی انواع متریال غیرفلزی را دارا میباشد، از مزایای دستگاه حک لیزری می‌توان به کیفیت، سرعت، دقت، دوام حک، راحتی استفاده از دستگاه و هزینه پایین تولید اشاره کرد.

نصب روتاری روی دستگاه‌های لیزر حکاکی امکان حکاکی قطعات مدور و گرد امکان‌پذیر می‌کند. چرخش  قطعه توسط روتاری امکان حک لیزری قطعات را فراهم می‌سازد.
دستگاه لیزر حکاکی قابلیت استفاده جهت متریال‌هایی نظیر کاغذ، مقوا، چوب،لاستیک، پارچه، چرم، جیر، سنگ، پلکسی، کاشی، شیشه، آلومینیوم ، آینه، مولتی استایل،  طلا، نقره، برنج، مس، استیل، آهن را دارد.

انواع دستگاه‌های لیزر حکاکی و همچنین ماشین‌های حکاکی لیزر با قابلیت حکاکی ظریف روی فلزات و غیر فلزات با سرعت بالا، خروجی مطلوب و راندمان بالا می‌باشد، دستگاه‌های حکاکی لیزر تولید شده توسط شرکت پارسیان صنعت حک گستر در مدل‌های متنوع و گوناگون متناسب با فعالیت‌های مختلف و در دو دسته‌بندی کلی ارائه شده است .

دسته‌بندی اولیه تحت عنوان ماشین حکاکی لیزری فلزات و دسته دوم با عنوان دستگاه لیزرحکاکی غیر فلزات محسوب می‌شود. حکاکی با لیزر راهکاری عالی برای درج نشان و آرم خود روی محصول و در نتیجه اثرگذاری بیشتر روی مشتریان است. حکاکی با لیزر روی هر ماده و متریالی صورت می‌گیرد، این حکاکی می‌تواند بر روی انواع چوب، شیشه ، پارچه، کاغذ و مقوا و همچنین مواد گرانقیمت فلزی و غیر فلزی مثل طلا، یاقوت ، الماس … صورت گیرد.

مدل‌های مختلف ماشین لیزر حکاکی شامل FLM , MUV , MC, MF و مدل‌های دیگری از دستگاه‌های حکاکی لیزری است .که می‌توانید از آن ها دیدن کنید، و متناسب با بودجه و نیاز خود خرید خود را انجام دهید.

مواد مناسب حکاکی لیزری

  1. مواد طبیعی، پلاستیک ، فلزات ، فلزات روکش شده
  2. سنگ و شیشه، جواهرات، هنر زیبا، آینه‌های لیزری
  3. کاربرد صنعت ،حکاکی لیزر مستقیم صفحات فلکسوگرافی و سیلندر تصویربرداری با لیزر فتوپلیمر مستقیم
  4. حکاکی لیزری رول‌های آنیلوکس ، حکاکی لیزری زیر سطح (SSLE)

انواع دستگاه لیزر حکاکی

یک دستگاه لیزر حکاکی را می‌توان به عنوان سه بخش اصلی تصور کرد: لیزر ، کنترلر و سطح. لیزر مانند یک مداد است – پرتوی ساطع شده از آن به کنترلر امکان می‌دهد .الگوهای موجود در سطح را ردیابی کند، جهت کنترل ، شدت ، سرعت حرکت و پخش پرتو لیزر با هدف سطح انتخاب می‌شود، تا مطابق آنچه لیزر می‌تواند بر روی آن عمل کند.

سه نوع اصلی دستگاههای لیزر حکاکی وجود دارد

متداول‌ترین آن جدول XY است، که معمولاً قطعه کار (سطح) در آن ثابت میباشد. و لیزرهای نوری در جهت X و Y به حرکت در می‌آیند و پرتوی لیزر را برای ترسیم بردارها هدایت می‌کنند. بعضی اوقات لیزر ثابت است، و قطعه کار حرکت می کند. و گاهی قطعه کار در محور Y و لیزر در محور X حرکت می‌کند. ژانر دوم برای قطعه کار استوانه‌‌ای (یا قطعه کار مسطح نصب شده در اطراف استوانه) است. که در آن لیزر به طور موثری یک مارپیچ خوب را طی می‌کند، و پالس لیزر روشن یا خاموش تصویر مورد نظر را بر اساس شطرنجی تولید می‌کند.

در روش سوم، هر دو لیزر و قطعه کار ثابت و گالوو هستند، آینه‌ها پرتو لیزر را روی سطح قطعه کار حرکت می‌دهند. حکاکی‌های لیزری با استفاده از این فناوری می‌توانند در حالت خشن یا بردار کار کنند.

مواردی که در زمان خرید دستگاه لیزر حکاکی باید در نظر بگیرید

اگر در صنعت چاپ و تولید کار می‌کنید ، برش و حکاکی لیزری در کارها متفاوت است. اغلب با همه چیز از فلزات سخت گرفته تا مواد بسیار نرم کار می‌کنید، که اگر به درستی حکاکی نشوند ممکن است شکسته شود.

1. قیمت

دستگاه‌ها اختلاف قیمت قابل توجهی وجود دارند.

2. سازگاری نرم افزار

دو گزینه را باید مورد توجه قرار دهید، اولین کار این است. که همه کارهای خود را به نرم افزاری که بطور خاص با حکاکی همراه است انجام دهید. گزینه دوم حکاکیست، که با نرم افزار شما کار می‌کند. به این ترتیب، اگر چیزی را در CAD یا خاصیت Adobe ایجاد کنید، می‌توانید آن را به حکاکی منتقل نمایید.

3. مواد

بعضی از این دستگاه‌های حکاکی لیزری فقط روی مواد نرمتر کار می‌کنند، مانند چرم یا برنامه‌های براق که می‌توانید روی لیوان‌ها قرار دهید. اگر می‌خواهید روی فلز حکاکی کنید، ماشین‌های بسیار خاصی وجود دارد. و اگر برای چرم یا مواد نرم افزاری می‌خواهید چاپ کنید، گزینه‌های دیگری نیز در آنجا وجود دارد.

 4- اتصال

با بیشتر آنها، می‌توانید یک اتصال USB برقرار کنید، اما ممکن است. دیگران از طریق بلوتوث یا رابط بی‌سیم 2.4 گیگاهرتز متصل شوند، در موارد دیگر ، اگر می‌خواهید فضای کاری خود را آزاد کنید. باید دستگاهی را در نظر بگیرید، که از فناوری بی‌سیم استفاده می‌کند.

5- اندازه

برای اندازه دستگاه حکاکی به مشخصات محصول توجه کنید. لازم نیست UPS را در درب خود داشته باشید، همیشه مشخصات را قبل از سفارش بدانید.


منبع : ویکی پدیا

منبع :omnicoreagency.co

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *