خدمات حکاکی
خدمات حکاکی

خدمات لیزر حکاکی 

خدمات حکاکی روی فلز به دلایل مختلفی در محیط‌های صنعتی و تبلیغاتی کاربرد دارد، و برای انجام آن شیوه‌های متفاوتی ارائه شده است. به طوری که خدمات حکاکی لیزری، ضربه‌ای، رول مارکینگ و استفاده از دستگاه‌های CNC برای سطوح فلزی و غیرفلزی توسط مراکز مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با توجه به هزینه‌بر بودن فرآیند حکاکی و اهمیت بسیار زیاد کیفیت کار، برای انتخاب بهترین مرکز خدمات حکاکی لیزری روی فلز لازم است، چند مساله مهم مدنظر قرار گرفته شود. حک گستر؛ یکی از بهترین مراکز خدمات حکاکی با لیزر روی فلز می‌باشد. که در ادامه به بررسی نکات مهم در این حوزه می‌پردازد، و شما را با خدمات متنوع این مجموعه آشنا می‌سازد.

خدمات حکاکی صنعتی و تبلیغاتی
خدمات لیزر حکاکی

کاربردهای خدمات لیزر حکاکی

کنده‌کاری روی سطوح فلزی و غیرفلزی در تیراژ بالا نیاز به سرعت عمل زیادی دارد، و در عین حال نمی‌توان از ظرافت و کیفیت کار چشم پوشی نمود. با توجه به سختی سطوح و زمان بر بودن حکاکی با دست، در بخش‌های صنعتی و تولیدی به سمت تجهیزاتی گرایش پیدا شده است. که خدمات حکاکی را با لیزر و برنامه‌ریزی کامپیوتری ارائه می‌دهند. از جمله دستگاه‌های بسیار با کیفیت در این زمینه می‌توان به حکاکی با لیزر اشاره نمود.

این دستگاه‌ها که در حالت کلی به دو گروه فایبر و co2 تقسیم می‌شوند، کاربردهای متفاوتی داشته و جنس سطحی که حکاکی روی آن انجام می‌گیرد با هم فرق دارد. به عبارت دیگر، خدمات حکاکی روی سطوح فلزی بسیار مقاوم را می‌توان با دستگاه‌های حکاکی با لیزر فایبر ارائه داده و دستگاه‌های co2 بیشتر برای سطوح غیر فلزی بکار گرفته می‌شود.

خدمات حکاکی صنعتی و تبلیغاتی
خدمات لیزر حکاکی

مزایا و معایب حکاکی لیزری

از مهم‌ترین مزایا و دلایلی که اغلب کارگاه‌های صنعتی به استفاده از دستگاه‌های لیزری برای کنده‌کاری روی سطوح گرایش پیدا کرده‌اند، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • قابلیت ارائه خدمات متنوع از قبیل حکاکی لوگو، شماره سریال، طرح‌های هنری و سفارشی، حکاکی متن و غیره با ظرافت بسیار بالا
 • سرعت عمل بالا و ارائه خدمات حکاکی با تیراژ زیاد و بدون صدا
 • ماندگاری طرح‌های کنده‌کاری شده روی سطوح فلزی و غیرفلزی
 • در دسترس بودن دستگاه‌های حکاکی با لیزر ثابت و پرتابل و استفاده از آنها متناسب با شرایط

 

خدمات حکاکی صنعتی و تبلیغاتی
خدمات لیزر حکاکی

نکات مهم در رابطه با خدمات حکاکی

در اهمیت زیاد خدمات حکاکی لیزری فلز هیچ جای شکی نیست، و در دنیای مدرن و مخصوصا مساله برندینگ این صنعت از جایگاه ویژه‌ای برخوردار شده است. برای بهره‌مندی از بهترین خدمات در این زمینه لازم می‌دانیم، که چند نکته مهم مدنظر قرار گیرد. که عبارتند از:

 • در خرید دستگاه حکاکی با لیزر برای کنده‌کاری و حکاکی لازم است، به قابلیت‎‌ها، پرتابل یا دستی بودن دستگاه و همچنین سرعت و قدرت آنها توجه شود. به عنوان مثال، در محیط‌های بزرگ صنعتی یکی از بهترین گزینه‌ها انتخاب دستگاه حکاکی cnc می‌باشد، که سرعت و کیفیت و قدرت را با هم تلفیق نموده است.
 • در شرایطی که قصد دارید، از خدمات گروه و مراکز ارائه دهنده حکاکی استفاده کنید. کیفیت و قیمت را به طور کامل باید بررسی کرده، ماندگاری طرح در کنده‌کاری روی سطوح فلزی و غیرفلزی اهمیت بسیار زیادی داشته و با قدرت دستگاه ارتباط مستقیم دارد.
 • مراکزی را برای حکاکی انتخاب کنید، که بتوانند کنده‌کاری روی سطوح مختلف را ارائه دهند. در حال حاضر حکاکی در صنعت بسته‌بندی، تولید قطعات فلزی و ابزارآلات، صنایع چوب و دکوراسیون و غیره کاربرد داشته و می‌توان از این خدمات برای برندینگ و افزایش تولید موفق استفاده نمود.

برای بهره‌مندی از خدمات حکاکی لیزری فلز و دستگاه‌ها و تجهیزات متعدد در این زمینه، کافیست با گروه حک گستر همراه باشید.

خدمات حکاکی صنعتی و تبلیغاتی
خدمات لیزر حکاکی

حکاکی لیزری روی خودکار چگونه انجام می‌شود؟

امروزه خدمات لیزر حکاکی روی خودکار به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. خودکاری که بر روی آن حکاکی صورت گرفته باشد، می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای کادو دادن به عنوان کادوی روز معلم، کادوی روز تولد، کادوی روز پدر و یا مناسبت‌های دیگر باشد.

البته بدیهی است که، باید خدمات حکاکی غیر فلزات برای خودکارهایی صورت پذیرد. که ظاهر زیبایی دارند، و جنس و کیفیت آنها نیز مناسب است. به بیان دیگر هر نوع خودکاری ارزش این را ندارد، که بر روی آن حکاکی صورت گیرد. در گذشته، برای انجام حکاکی بر روی خودکار از روش‌های سنتی و دستی استفاده می‌شد؛ ولی امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و اختراع دستگاه‌های حکاکی پیشرفته، این عمل یعنی حکاکی روی خودکار توسط دستگاه لیزری صورت می‌پذیرد.

مزیت فوق‌العاده حکاکی با لیزر روی خودکار این است که، با انجام این عمل، یک وسیله بسیار ارزان قیمت و مناسب برای کادو دادن به وجود می‌آید. اقشار مختلف جامعه می‌توانند خودکاری را که به صورت لیزری بر روی آن حکاکی شده است، را تهیه کنند. و به عنوان کادو به افراد مختلف بدهند، البته خودکارهایی که حکاکی شده‌اند فقط به عنوان کادو استفاده نمی‌شوند.

و یک ابزار بسیار مناسب برای انجام تبلیغات شرکت‌ها، ادارات، سازمان‌ها، فروشگاه‌ها، سایت‌ها و سایر مکان‌هایی که به دنبال تبلیغاتند می‌باشند. این نهادها و موسسات، معمولاً آدرس و نام خود را بر روی این خودکارها حکاکی می‌کنند، و به افراد مختلف هدیه می‌دهند. از آنجایی که خودکار، یک وسیله بسیار پرکاربرد است، این روش یک روش تبلیغاتی بسیار موثر و مفید می‌باشد.

و تاثیر بسزایی در مطرح شدن سازمان یا شرکت مربوطه دارد، البته بدیهی است. که باید تعداد خودکار های حکاکی شده زیاد باشد، تا اثر کار تبلیغاتی صورت پذیرفته هم بالا برود.

خدمات حکاکی صنعتی و تبلیغاتی
خدمات لیزر حکاکی

بهترین مرکز خدمات حکاکی

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که حکاکی با لیزر روی فلز و سایر سطوح رواج پیدا کرد، هویت دادن به قطعات و زیباتر کردن آنها می‌باشد. به طوری که در حال حاضر از خدمات حکاکی در صنعت طلاسازی نیز استفاده شده، و زیبایی و ظرافت را با هم تلفیق می‌کند. به همین خاطر باید بتوانید، مرکزی را برای خدمات حکاکی لیزری فلز انتخاب کنید، که چند ویژگی مهم داشته باشند.

ویژگیهای مهم خدمات حکاکی عبارتند از:

 • ارائه خدمات حکاکی با کیفیت بالا
 • تنوع بالا در خدمات حکاکی لیزری فلز
 • قیمت مناسب خدمات حکاکی روی فلز
 • خدمات لیزر حکاکی در کمترین زمان
 • خدمات حکاکی لیزری
 • خدمات حکاکی ضربه‌ای
 • خدمات حکاکی بر روی فلز
 • خدمات حکاکی غیرفلزات
 • ماندگاری دائمی حکاکی

خدمات حکاکی
خدمات لیزر حکاکی

ارائه خدمات حکاکی فلز با کیفیت بالا

مراکز و افراد زیادی هستند، که خدمات حکاکی با لیزر را به شیوه‌های مختلف لیزری، ضربه‌ای و غیره بر روی سطوح فلزی و غیرفلزی ارائه می‌دهند. اما تعداد محدودی از مراکز و افراد هستند، که می توانند کار را با کیفیت بالا انجام دهند.

کیفیت حکاکی با لیزر روی فلز به عوامل مختلفی بستگی دارد، که تجربه و تسلط به حکاکی، آشنایی با ویژگی‌های سطوح مختلف و استفاده از ابزارآلات و دستگاه‌های حرفه‌ای از جمله این موارد هستند. به عبارت دیگر، بهترین مرکز خدمات حکاکی لیزری فلز باید بتواند حکاکی را با ظرافت بسیار بالا و کاملا حرفه‌ای انجام دهد، تا نتیجه مطلوبی از آن دریافت کنید.

خدمات حکاکی
خدمات لیزر حکاکی

تنوع بالا در خدمات حکاکی

با توجه به نیاز صنعت برش و کنده‌کاری و حکاکی روی سطوح فلزی مختلفی با دستگاه‌های لیزری انجام می‌شود. به عنوان مثال ممکن است، در حوزه فعالیت شما نیاز به استفاده از خدمات حکاکی لیزر آلومینیوم، طلا، نقره، آهن، فولاد، چدن، برنج، مس و حکاکی لیزر استیل باشد. در این شرایط بهتر است، گزینه‌هایی را برای حکاکی انتخاب کنید. که از تجهیزات و تجربه کافی برای برش دادن و حکاکی روی این سطوح برخوردار باشند.

خدمات حکاکی
خدمات لیزر حکاکی

قیمت حکاکی روی فلز

قیمت حکاکی لیزری روی فلز با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود. جنس سطح، ابعاد و نوع طرح و لیزری یا ضربه‌ای بودن دستگاه و تیراژ سفارش از جمله این موارد می‌باشند. به همین خاطر است، که قیمت خدمات حکاکی در مراکز مختلف با هم متفاوت بوده و در برخی بسیار گران یا ارزان هستند. بهترین مرکز خدمات حکاکی روی فلز با دستگاه‌های لیزری و غیره باید بتواند تناسب خوبی میان کیفیت و قیمت خدمات خود برقرار کند.

خدمات حکاکی
خدمات لیزر حکاکی

حکاکی لیزری روی فلز در کمترین زمان

مدت زمان مورد نیاز برای حکاکی روی فلزات با توجه به نوع طرح، شیوه حکاکی، جنس سطوح و همچنین تیراژ سفارش تعیین می‌شود. از دیگر عوامل بسیار مهم در مدت زمان ارائه سفارش حکاکی، تعداد دستگاه‌های موجود در مرکز خدمات حکاکی می باشد. با توجه به اینکه تیم‌های حرفه‌ای و با سابقه تعداد دستگاه‌ها و تجهیزات بیشتری را در مجموعه فعالیت‌های خود مورد استفاده قرار می دهند. در نتیجه در مدت زمان کوتاه امکان ارائه حکاکی لیزری روی فلزات را فراهم می‌کنند.

حکاکی لیزری

علیرغم وجود روش‌های متنوع برای حکاکی روی فلزات، استفاده از نیروی لیزر بیشترین کاربرد را در این زمینه دارد. حکاکی لیرزی به چند دلیل مهم طرفداران زیادی دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره نمود.

خدمات حکاکی
خدمات لیزر حکاکی

حکاکی لیزری فلزی و غیرفلزی

دستگاه های حکاکی لیزری در دو نوع فایبر و co2 تولید و عرضه می‌شوند، که هر یک برای سطوح مختلفی کاربرد دارند. به طوریکه برای خدمات حکاکی لیزری روی فلزات می‌توان از دستگاه‌های فایبر استفاده نمود، و برای سطوح غیرفلزی مانند چوب و سنگ دستگاه‌های لیزر co2  مناسب می‌باشند. دستگاه حکاکلی لیزری فایبر این امکان را فراهم می‌کند، تا بر روی سطوح فلزی از قبیل فولاد، استیل، طلا، نقره، برنج، مس و چدن و غیره طرح‌هایی با عمق زیاد را ایجاد نمود.

البته لازم به ذکر است، که تنوع دستگاه‌های لیزر حکاکی بسیار زیاد می‌باشد. و می‌توان آنها را بر اساس منبع لیزر، ثابت یا پرتابل و متریال مورد استفاده در گروه‌های مختلفی تقسیم‌بندی نمود. به عنوان مثال، دستگاه لیزر حکاکی لامپی یکی از نسل‌های قدیمی‌تر از دستگاه‌های لیزر می‌باشد. که کیفیت، کارایی و طول عمر آن کمتر از نوع فایبر بوده، و مراکز حرفه‌ای خدمات حکاکی اغلب لیزر فایبر را انتخاب می‌کنند. مجموعه حک گستر از این گروه تجهیزات برای ارائه خدمات حکاکی لیزری پلاک روی سطوح مختلف فلزی استفاده می‌کند، که کیفیت بسیار مطلوبی دارند.

خدمات حکاکی
خدمات لیزر حکاکی

ماندگاری دائمی حکاکی لیزری فلزات

از دیگر ویژگی‌های بسیار مناسب حکاکی لیزری روی فلزات می‌توان به ماندگاری بالا و همیشگی طرح اشاره نمود. این گروه از تجهیزات با اشعه برش‌های عمیقی را روی سطح فلزات ایجاد می‌کنند، و به همین خاطر ماندگاری آنها دائمی خواهد بود. همچنین لازم است بدانید که، به علت عدم تماس دستگاه با سطح فلز، خروجی این کار بسیار تمیز بوده و کیفیت آن نیز بالا می‌باشد.

چاپ تامپو با خدمات لیزری چه تفاوتی دارد ؟

چاپ تامپو بسیار پر کاربردی و البته بسیار ساده است. برای انجام عمل چاپ بر روی سطوح مختلف و مواد مختلف استفاده می‌شود. چاب تامپو در کل، می‌تواند در سه رنگ، اقدام به چاپ طرح‌ها و نقشه‌های مختلف کند. یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌های چاپ تامپو با چاپ به وسیله دستگاه‌های لیزری در همین تعداد رنگ‌هایی است،که آن‌ها می‌توانند چاپ کنند. دستگاه‌های لیزری، توانایی چاپ رنگ‌های متعددی را دارد. قیمت دستگاه تامپو نسبت به خدمات لیزری بسیار پایین‌تر است. هم چنین هزینه نگهداری دستگاه چاپ تامپو هم نسبت به دستگاه چاپ لیزری بسیار پایین‌تر است.

خدمات حکاکی
خدمات لیزر حکاکی

آیا برای انجام خدمات لیزری هزینه زیادی باید کرد؟

امروزه با توجه به اینکه دستگاه‌های حکاکی بسیار زیادی در دنیا و البته در کشور ایران وجود دارند. هزینه انجام عمل حکاکی نسبت به گذشته بسیار کاهش پیدا کرده است. طبیعی است که، هر چقدر تعداد شرکت‌هایی که عمل حکاکی را انجام می‌دهند. بیشتر شود، رقابت هم بین آنها بیشتر نیز بیشتر خواهد شد. و آنها مجبور خواهند بود، قیمت‌های خود را کاهش دهند. البته در چند سال گذشته به دلیل تحریم‌هایی که کشور ایران با آنها مواجه شده است، هزینه انجام هر کاری افزایش پیدا کرده است.

یکی از این کارها هم همین عمل حکاکی است، طبیعی است که نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم. که هزینه امسال خدمات حکاکی بر روی یک سطح خاص با هزینه همین کار در چند سال گذشته یکسان باشد. چرا که همه هزینه‌ها با افزایش چشمگیری مواجه شده‌اند، با این وجود، هزینه انجام عمل حکاکی هم به موارد مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال، نوع و جنس ماده ای که قرار است، عمل حکاکی بر روی آن صورت پذیرد.

تاثیر بسیار زیادی در هزینه این کار خواهد داشت، طبیعتا هر چقدر سطح مورد نظر، سخت تر و مقاومتر باشد. و نفوذ به درون آن مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت. و حکاکی بر روی آن هم پرهزینه‌تر خواهد بود، از طرف دیگر نوع حکاکی و نوع دستگاه حکاکی استفاده شده هم در هزینه نهایی کار، موثر هستند. میزان عمق حکاکی و همچنین نوع حکاکی و نوع طرح حکاکی بر روی قیمت نهایی آن موثر هستند.

 

خدمات حکاکی
خدمات لیزر حکاکی

خدمات حکاکی لیزری ارزان

نسل‌های جدید دستگاه حکاکی لیزری در مقایسه با قابلیت‌های متعدد و دقت و ظرافت بسیار بالایی که دارند. از قیمت مناسبی برخوردار می‌باشند، علاوه براین، سرعت عمل بسیار بالایی در ارائه خدمات حکاکی داشته و در نهایت این ویژگی‌ها باعث می‌شوند، تا قیمت حکاکی لیزری روی فلزات گران نباشد.

خدمات حکاکی
خدمات لیزر حکاکی

حک گستر؛ ارائه دهنده خدمات حکاکی لیزری روی فلزات در تهران

گروه صنعتی حک گستر که از بزرگترین تولیدکنندگان دستگاه‌های حکاکی روی فلزات از قبیل دستگاه حکاکی سوزنی ضربه‌ای، لیزری و حکاکی با CNC می‌باشد. در مجموعه فعالیت‌های خود ارائه خدمات حکاکی را قرار داده است. به منظور آشنایی با خدمات حکاکی لیزری فلز این مجموعه می‌توانید از راه‌های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده نمایید.

سوالات متداول

دستگاه حکاکی چه کاربردی دارد؟

کنده‌کاری روی سطوح فلزی و غیر فلزی در تیراژ بالا نیاز به سرعت عمل زیادی داشته و در عین حال نمی توان از ظرافت و کیفیت کار چشم پوشی نمود. با توجه به سختی سطوح و زمان بر بودن حکاکی با دست، در بخش‌های صنعتی و تولیدی به سمت تجهیزاتی گرایش پیدا شده است، که خدمات حکاکی را با لیزر و برنامه‌ریزی کامپیوتری ارائه می‌دهند.

چه عواملی در تعیین قیمت دستگاه حکاکی موثر است؟

قیمت خدمات حکاکی لیزری فلز با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود. جنس سطح، ابعاد و نوع طرح و لیزری یا ضربه‌ای بودن دستگاه و تیراژ سفارش از جمله این موارد می‌باشند.

بهترین مرکز خدمات لیزر و حکاکی کجاست؟

گروه صنعتی حک گستر که از بزرگترین تولیدکنندگان دستگاه‌ حکاکی لیزری فلز از قبیل دستگاه حکاکی سوزنی ضربه‌ای، لیزری و حکاکی با CNC می‌باشد، در مجموعه فعالیت‌های خود ارائه خدمات حکاکی با لیزر را قرار داده است.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *