دستگاه حکاکی فلزات روتاری
دستگاه حکاکی روتاری

دستگاه حکاکی روتاری

دستگاه حکاکی روتاری یکی از تجهیزات مورد استفاده در صنعت حکاکی است، که در بین انواع تجهیزات بر اساس فاکتورهای مختلفی قابل تقسیم‌بندی هستند. به عنوان مثال می‌توان این گروه از دستگاه‌ها را در حالت کلی و بر اساس نوع نصب آنها بر روی سطح در گروه‌های دستگاه حکاکی روتاری ثابت و پرتابل دسته بندی کرد. در دسته‌بندی دیگر می‌توان با توجه به نحوه عملکرد هر یک از دستگاه‌ها آنها را در گروه‌های مختلفی مانند: روتاری دستگاه حکاکی لیزر، CNC و ضربه‌ای قرار داد. هر یک از این گروه‌ها دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند، و کیفیت خروجی کار آنها کاملا با هم متفاوت است.

دستگاه حکاکی روتاری انواع مختلف و زیادی دارد، که یک نوع آن دستگاه حکاکی فلزات روتاری می‌باشد. زمانی که نیاز به حکاکی در سطحی دوار داشته باشید، آنگاه بایستی که قطعه تحت فرمان کنترلر دستگاه حکاکی چرخانده شود. و حکاکی دور تا دور قطعه انجام شود، برای این منظور یک فیکسچر روتاری با توجه به سایز قطعات طراحی شده و بر روی سیستم حکاکی نصب می‌شود. شرکت فنی حک گستر یکی از تولید کنندگان انواع دستگاه‌های حکاکی روی فلز در ایران میباشد، که بر اساس نیاز و سفارش شما مشتریان عزیز در این حوزه آماده تولید دستگاهی متناسب با درخواست شما خواهد بود.

دستگاه حکاکی فلزات روتاری
دستگاه حکاکی روتاری

تنوع قطعات برای حکاکی با دستگاه روتاری

قطعات مختلفی با توجه به استانداردهای موجود بایستی بر روی بدنه استوانه‌ای شکل آنها حکاکی انجام شود. مانند: فلنج‌ها و رینگ‌ها، شفت‌ها و لوله‌های سایز پایین و …

تنوع ساخت دستگاه حکاکی فلزات روتاری

برای هر کدام از قطعات می‌توان دستگاه خاص آنرا ساخت، به طور مثال جهت حکاکی بر روی فلنج در سایزهای مختلف می‌توان از دستگاه ذیل که تصویر آنرا می‌بینید ، استفاده کنید:

 

دستگاه حکاکی فلزات روتاری
دستگاه حکاکی روتاری

و یا مدل دیگری که ساده‌ترین مدل کاربردی مدل SPS170-3DR  است، در واقع این سیستم نمونه تکمیل شده دستگاه حکاکی روتاری ثابت رومیزی مدل sps-170  می‌باشد. که با اضافه شدن آپشن فیکسچر Rotary  امکان حک بر روی استوانه – لوله – شفت – اجسام گرد و اجسام کونیک‌ را دارا می‌باشد. و اگر Rotary باز شود، می‌توان کاربرد‌های sps-170 را از این دستگاه گرفت.

 

دستگاه حکاکی فلزات روتاری
دستگاه حکاکی روتاری

قابلیت های دستگاه حکاکی فلزات روتاری

  • قابلیت نصب Rotary از سایز 10 به بالا
  • امکان طراحی برای حک تحت زاویه و اجسام کونیک
  • قابلیت نصب و حک پنوماتیک و مرغک از روبرو
  • امکان طراحی Rotary بر اساس نوع قطعات و نیاز مشتری

دستگاه حکاکی فلزات روتاری
دستگاه حکاکی روتاری

مشخصات دستگاه حکاکی فلزات روتاری

ابعاد دستگاه 450*420*800   mm
ابعاد هد دستگاه 250*300*350   mm
محدوده حکاکی 170*100   mm
ارتفاع کارگیری 250   mm
وزن    50 kg
سرعت کاراکتر 1mm در ثانیه 2
عمق حکاکی 0.1 -1.5   mm
روش حکاکی INDENT MARK کوبشی
نوع موتور Stepper motor
محور حرکتی line slide+ linear guide
تغذیه 12v – 5A – 6W
پورت ارتباطی RS232 & USB
حافظه جانبی SD Card

 

دستگاه حکاکی فلزات روتاری
دستگاه حکاکی روتاری

خرید دستگاه حکاکی روتاری لیزری بدون واسطه

شما می‌توانید مستقیما و بدون واسطه از تولید کننده یا فروشنده دستگاه حکاکی روتاری به طور مستقیم دستگاه مورد نظر خود را تهیه فرمایید. گروه حک گستر یکی از بهترین تولیدکنندگان انواع دستگاه‌های حکاکی می‌باشد. که با ارتباط با کارشناسان فنی حاضر در پشتیبانی این شرکت صنعتی سوالات خود را بپرسید، و به صورت دقیق در مورد محصول اطلاعات لزم را دریافت نمایید. و به صورت سفارشی بر اساس نیاز خود آن را سفارش دهید، تا با هزینه‌ای مناسب تولید و در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

 

دستگاه حکاکی فبزات روتاری
دستگاه حکاکی روتاری

قیمت دستگاه حکاکی فلزات روتاری

قیمت دستگاه حکاکی روتاری بر اساس کارایی آن و تعداد قطعاتی که بر روی آن نصب شده تعیین می‌شود. همچنین ثابت و پرتابل بودن آن در کنار انواع ضربه‌ای، CNC، دستگاه روتاری لیزر  و …. بودن آن نیز بر روی قیمت دستگاه حکاکی روتاری لیزر تاثیر‌گذار می‌باشد.

 

دستگاه حکاکی فلزات روتاری
دستگاه حکاگی روتاری

مقایسه دستگاه حکاکی روتاری با دستگاه رول مارکینگ

در زمان خرید دستگاه حکاکی روتاری و مارکینگ باید تفاوت‌های آن مورد توجه قرار گیرد. این دو دستگاه هر دو برای حکاکی بر روی قطعات دوار مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما تفاوتهایی در کارکرد و قطعات بکار رفته در آنها وجود دارد، و تا حدی در نحوه بکارگیری نیز متفاوت هستند، که در ادامه اطلاعات آن را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

قدرت: دستگاه حکاکی رول مارکینگ عموماً برای کاربردهای سنگین‌تر و صنعتی مناسب است، و قدرت بیشتری دارد. در حالی که دستگاه حکاکی روتاری برای کاربردهای کوچکتر و ظریف‌تر پرکاربردتر است

عملکرد: در دستگاه حکاکی رول مارکینگ از یک رول استفاده شده است، که به صورت اتوماتیک حرکت می‌کند. و قابلیت حکاکی طولانی تر را دارد، در حالی که دستگاه حکاکی روتاری با یک سیستم دواریست که با یک موتور کار می‌کند.

نوع حکاکی: دستگاه حکاکی رول مارکینگ به خصوص برای حکاکی‌های بزرگ و چاپ روی سطوح گسترده استفاده می‌شود. مانند تجهیزات صنعتی، تخته‌های بزرگ و محصولاتی که نیاز به حکاکی مستمر دارند. در حالی که دستگاه حکاکی روتاری برای حکاکی‌های دقیق و جزئیات بیشتر انتخاب می‌شود، مانند حکاکی روی جواهرات، ظروف کوچک و قطعات الکترونیکی

قیمت: برای دستگاه حکاکی رول مارکینگ قیمت بیشتری باید پرداخت کرد ،به دلیل قدرت بالا و قابلیت کاربردهای گسترده‌تر در حالی که قیمت دستگاه حکاکی روتاری مقرون به صرفه تری دارد.

در نهایت، انتخاب بین دستگاه حکاکی رول مارکینگ و دستگاه حکاکی روتاری بستگی به نیازها، بودجه و کاربردهای مورد نظر شما دارد.